Kauno arkikatedra bazilika. Pradžia.  
   
   
 

ŠV. MIŠIOS

Sekmadieniais
8, 9, 10.30, 12, 13.30 (išskyrus VI-IX) ir 18 val.

Šiokiadieniais
7, 8 ir 18 val. (šeštadieniais - 8, 9 ir 18 val.)

Kitos pamaldos »


   KONTAKTAI
   Tel. +370 37 32 40 93
   Mob. +370 601 01044
   El. paštas:
 arkikatedra@kaunas.lcn.lt
 

ISTORIJA, ARCHITEKTŪRA, DAILĖ, ASMENYBĖS

2013 M. PARENGTA MEDŽIAGA

Stendai 2013 m.

Teksto autorė dr. Rima Valinčiūtė-Varnė. Ši medžiga patalpinta ant arkikatedros sienos (prie įėjimo) pakabintuose stenduose.

  Istorija
  Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia niekuomet nebuvo paprasti maldos namai. Įkurta kaip Kauno miesto parapijos bažnyčia, vėliau ji tapo dekanato, vyskupijos, arkivyskupijos ir metropolijos centru. Šios šventovės istorija glaudžiai susipina su Kauno miesto, Katalikų Bažnyčios Lietuvoje ir visos Lietuvos valstybingumo istorija.

  Architektūra
  Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventovė, regis, nuo pat pradžių rengėsi savo išskirtiniam vaidmeniui Kauno miesto ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios istorijoje. Ji buvo vienas pirmųjų ir seniausių mūrinių pastatų Kauno mieste. Prie šios pagrindinės – tuomet parapinės miesto bažnyčios XVI a. viduryje suformuota taisyklinga stačiakampė aikštė su Rotuše centre.

  Dailė
  Dabartinis Kauno arkikatedros bazilikos interjeras susiformavo per 350 metų. Bažnyčios architektūroje dominuoja gotikos ir renesanso stiliai, o interjere ryškiausias yra baroko sluoksnis su istorizmo (neogotika, neobarokas) ir XX–XXI amžių papildiniais. Tokia sankloda – baroko interjeras gotikos architektūros fone – Lietuvoje gana dažna.

  Asmenybės
  Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventovės svarbą dar labiau išryškina su jos istorija artimai susijusių dvasininkų asmenybės.

Iki 2012 m. PARENGTA MEDŽIAGA

Pirmoji dalis – apžvalginė – parengta pagal nurodytius šaltinius, antroji dalis „Dailė ir architektūra“ – panaudotas dr. Laimos Šinkūnaitės tekstas.